100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

W tym roku 18 maja,  obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, Papieża Polaka, Pielgrzyma Tysiąclecia. Ten niezwykły człowiek zmienił świat i stał się jego największym autorytetem. Był odważny w wyznawaniu wiary, otwarty i wrażliwy na ludzką krzywdę. Szczerze kochał wszystkich ludzi, szczególnie dzieci i młodzież. Bardzo lubił góry, piesze wędrówki oraz  jazdę na nartach. Mimo upływu lat, jego uśmiech i pełne dobroci spojrzenie, na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Z uwagi na wyjątkowe okoliczności i panującą sytuację nie mogliśmy świętować 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w szkole. Dlatego uczniowie, aby dobrze przeżyć ten niezwykły jubileusz, uczestniczyli w zdalnej katechezie przypominając sobie osobę Wielkiego Świętego poprzez prezentacje interaktywne, pieśni, nagrania oraz quizy. Ponadto zaprosiliśmy wszystkich do włączenia się w obchody tych niezwykłych urodzin  poprzez wykonanie w gronie rodzinnym pracy plastycznej „NASZ RODAK ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II”.  Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić i przypomnieć dzieciom i młodzieży postać niezwykłego człowieka, syna polskiej ziemi, papieża młodych i budowniczego cywilizacji miłości i pokoju.

Wszystkie nadesłane prace były bardzo piękne i niosły ze sobą wielkie przesłanie ukazując św. Jana Pawła II jako Wielkiego Polaka. Dzieci włożyły dużo pracy i serca w ich wykonanie. Wykazały się zdolnościami plastycznymi oraz wielką pomysłowością i zaangażowaniem. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymitakimi jak rysunek, malowanie kredkami i farbami, wyklejanka, wydzieranka, kolaż a nawet byłapraca przestrzenna.Wszystkie zachwycały kolorystyką, dokładnością i estetyką wykonania.Własnoręcznie wykonane prace wraz z flagami papieskimi ozdobiły okna naszych domów.

Aktywne włączenie się w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II jest naszym podziękowaniem za życie i pontyfikat Wielkiego Świętego, naszego Rodaka. Mamy nadzieję, że świętowanie tego jubileuszu pozwoliło przypomnieć przykład życia Wielkiego Polaka i będzie okazją dla nas wszystkich do Jego naśladowania w dobroci i miłości.

Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży, a także rodzicom i opiekunom za podjęty trud i zaangażowanie w świętowanie tych niezwykłych urodzin.

 

       

           

        

            

 

Zapraszamy do galerii 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.