101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

18 maja 1920 r. to dla nas Polaków szczególna data. Tego dnia w Wadowicach przyszedł na świat mały Karol Wojtyła, Papież Polak, nasz Rodak, Pielgrzym Tysiąclecia. W tym roku przypada 101. rocznica Jego urodzin. Z tej okazji uczniowie naszych szkół uczestniczyli w okolicznościowych katechezach, podczas których przypomnieli sobie osobę Wielkiego Świętego. Poprzez interaktywną prezentację, pieśni, nagrania i quizy poznali bliżej postać niezwykłego człowieka, który zmienił świat i stał się jego największym autorytetem.

W duchu wdzięczności Panu Bogu za dar tak Wielkiego Świętego oraz aby uczcić 101. rocznicę Jego urodzin, uczniowie wraz z nauczycielami udali się pod popiersie św. Jana Pawła II, gdzie w krótkiej modlitwie dziękowali za Jego dar życia i pontyfikat proszą o Jego wstawiennictwo nad naszymi rodzinami. Dla upamiętnienia tego dnia uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Mamy nadzieję, że kolejny jubileusz urodzin św. Jana Pawła II pozwolił przypomnieć Jego piękny przykład życia i będzie dla wszystkich okazją do Jego naśladowania w modlitwie i dobroci serca.

 

            

        

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.