Dzień Jeża

16 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole „Dzień Jeża”. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci i młodzież mogła poznać ciekawostki z życia tych kolczastych ssaków.

Uczniowie podczas kolorowej i ciekawej prezentacji multimedialnej poszerzyli swoje wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu oraz sposobu odżywiania. Poznali również ich zagrożenia oraz zwyczaje związane z zapadnięciem w sen zimowy. Ponadto dowiedzieli się, że są gatunkiem zagrożonym  i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą.

W dalszej części zajęć wszyscy uczestnicy mogli wykazać się zdobytą wiedzą odpowiadając na pytania konkursowe związane z życiem codziennym jeży. Uczniowie chętnie włączyli się w udzielane odpowiedzi w nagrodę otrzymując „jeżyka” – czekoladowe ciasteczko.

Na zakończenie spotkania dzieci i młodzież wykonała jeże według własnego pomysłu. I tak powstały bardzo ciekawe prace z masy solnej i plasteliny z wykorzystaniem wykałaczek, zapałek, patyczków higienicznych oraz liści. Za włożony wysiłek uczniowie otrzymali słodką niespodziankę.

Dzień Jeża spędziliśmy miło i sympatycznie poszerzając swoją wiedzę na temat naszych kolczastych przyjaciół, którzy już smacznie śpią, ukryte wśród gałęzi i liści, zwinięte w kłębuszek.

      

      

      

        

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.