Dzień Papieski 2022

Dzieci i młodzież naszej szkoły oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej uczestniczyli od 17 do 21 października w obchodach Dnia Papieskiego, który na stałe zapisał się w naszym Ośrodku. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Blask prawdy”, które nawiązuje do Encykliki św. Jana Pawła II „Veritatis Splendor”. Dzień Papieski to czas w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat papieża Polaka. Wydarzenie to wypada zawsze w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, zaś w tym roku dokładnie w 44 rocznicę Jego wyboru.

Dzieci i młodzież na katechezie okolicznościowej, poznały postać św. Jana Pawła II. Wysłuchały biografii, a także dowiedziały się kim był i jakim był człowiekiem. Swoją wiedzę mogli sprawdzić podczas interaktywnych quizów na tablicy multimedialnej. Uczniowie zwiedzili także Izbę Pamięci Jana Pawła II w Jadownikach Mokrych i modlili się w kaplicy przed Jego obrazem oraz śpiewali pieśni związane z Jego osobą.  Ponadto wzięli także udział w przygotowanej katechezie poświęconej trzem słowom „Prawda, Miłość i Wolność” z nauczania papieża. 

Na zakończenie obchodów odbyła się uroczysta Msza Święta a po niej wszyscy zgromadzili się na jadalni kosztując ulubione przez papieża kremówki. Poprzez wspomnienie postaci Jana Pawła II cała nasza wspólnota wyraziła podziw i ogromną wdzięczność za Jego posługę miłości Kościołowi i rodzinie ludzkiej.

 

     

      

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.