Jasełka 2022- Tajemnica Bożego Narodzenia

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie wigilijne, które wprowadziło całą naszą wspólnotę w piękny i wyjątkowy czas oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus. W świątecznie udekorowanej sali uczniowie Szkoły Podstawowej, Przysposabiającej do Pracy oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprezentowali Jasełka pt.„Tajemnica Bożego Narodzenia”. W pierwszej części dzieci i młodzież przedstawiły okres przedświątecznych przygotowań natomiast w drugiej ukazały wzruszające wydarzenia z historii Maryi i Józefa w Betlejem. Przygaszone światła, blask szopki bożonarodzeniowej oraz piękne utwory i kolędy stworzyły niezwykłą atmosferę. Jasełka przypomniały nam, aby w czasie świątecznych przygotowań nie zapominać o najważniejszym,a mianowicie o Jezusie, który ma narodzić się w naszych sercach jeśli mu na to pozwolimy i otworzymy się na Jego łaskę. Występ wywołał wiele pozytywnych emocji wśród zebranych osób i został nagrodzony gromkimi brawami.

Wśród zaproszonych osób swoją obecnością zaszczycili nas: Arcybiskup Józef Kowalczyk, ks. Tadeusz Gerlach, Jan Wernicki - Prezes Zarządu Grupa Spożywcza S.A., Mirosław Waląg - Dyrektor Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” i Mariusz Sikora - Prezes Zarządu Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Pełni wzruszenia przybyli Goście wyrazili swoje uznanie wobec talentów młodych aktorów i obdarowali wszystkie dzieci słodkimi niespodziankami. Ponadto ks. Tadeusz Gerlach ogłosił wszystkim radosną wiadomość o przekazaniu koni, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogły usprawniać obniżone zdolności psychoruchowe podczas zajęć hipoterapii. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak hojny dar serca, który sprawił wielką radość całej wspólnocie Ośrodka.

Po przedstawieniu odbyła się Wigilia, która przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólne śpiewanie kolęd. Na odświętnie przygotowanych stołach nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani świątecznymi ozdobami w postaci choinek, bombek i stroików. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas pozwolił wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości

 
Życzymy wszystkich, aby te Święta były wyjątkowe pełne nadziei, radości, zdrowia
i niech Bóg Wam Błogosławi,
a Nowy Rok obfituje w Łaski Boże.
Wesołych Świąt.
 
      
 
      
 
      
 
 
Zapraszamy do galerii 
 
 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.