Misterium Paschalne "Oczami Marii Magdaleny"

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie. Z tej okazji 4 kwietnia obyło się w naszej wspólnocie spotkanie wielkanocne podczas którego zaproszeni Rodzice obejrzeli inscenizację Misterium Męki Pańskiej. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Przysposabiającej do Pracy oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wcielili się w postacie biblijne aby ukazać historię zbawienia. Wszystkie wydarzenia począwszy od góry Synaj, poprzez chrzest w Jordanie, Kanę Galilejską aż po Wieczernik poprowadziły na drogę krzyżową Pana Jezusa. Piękna gra dzieci i młodzieży oraz wzruszające utwory i pieśni wielkopostne wprowadziły zgromadzonych w czas zadumy i refleksji nad najważniejszymi wydarzeniami z życia Jezusa.

Zaprezentowane Misterium Pańskie niezwykle podobało się publiczności, która nagrodziła młodych aktorów gromkimi brawami. Po złożeniu przez Dyrektora, Ks. Marka Koguta wielkanocnych życzeń i poświęceniu pokarmów spotkaliśmy się przy wielkanocnym stole, gdzie udzieliła się wszystkim prawdziwie rodzinna i świąteczna atmosfera.

Podczas spotkania odbył się także kiermasz wielkanocny, na którym można było zakupić świąteczne stroiki, pisanki i cukrowe babki wykonane przez podopiecznych Ośrodka. Cały dochód przeznaczony został na organizację Dnia Dziecka.

          

          

      

Zapraszamy do galerii

 

Zapraszamy do video

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.