NiezwykłyJubileusz 70 – lecia kapłaństwa ks. prałata Jana Kutrzeby

Kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego - tak mówił Jan Maria Vianney, święty kapłan. Bł. Jan Paweł II dodaje, że jest to dar i tajemnica. Kapłaństwo wprawia nas również w zachwyt i zadumę jak u ks. Jana Twardowskiego: „Własnego kapłaństwa się boję, własnego kapłaństwa się lękam i przed kapłaństwem w proch padam, i przed kapłaństwem klękam”.

20 czerwca 2018 r. mogliśmy przyklęknąć przed tajemnicą kapłaństwa, tego dnia bowiem 70. rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. prałat Jan Kutrzeba, długoletni proboszcz parafii Jadowniki Mokre.

Uroczystość Jubileuszu rozpoczęła Msza Św. w kaplicy Ośrodka pod przewodnictwem ks. Marka Koguta, dyrektora Ośrodka. Do wspólnej modlitwy włączyli się także kapłani: ks. prałat F. Kostrzewa, ks. prałat L. Dudziak, ks. prałat J. Drabik, ks. K. Borczewski, ks. B. Walerowski, ks. J. Zając.

Szczególną  intencją wspólnej modlitwy było dziękczynienie 70 - lecia kapłaństwa ks. prałata Jana za gorliwą i pełną poświęcenia służbę Bogu i ludziom.  Dostojnemu Jubilatowi za lata posługi, za modlitwę i za składane każdego dnia cierpienie dziękował w imieniu całej Wspólnoty Ośrodka, ks. Marek Kogut. Życzenia składały także dzieci wręczając bukiet kwiatów. Podziękowania i gratulacje złożył także ks. prałat L. Dudziak, mile wspominając życie kapłańskie Jubilata.

Z okazji tak wielkiego Jubileuszu gratulacje przesłał bp Andrzej Jeż. Serdecznie pozdrawiał Księdza Jubilata, dziękując mu za posługę w diecezji tarnowskiej. Zapewnił o pamięci w modlitwie i udzielił błogosławieństwa. Życzenia i gratulacje przesłał również abp Józef Kowalczyk, dziękując za modlitwę i cierpienie.

 Dziękując Bogu za dzieła, które dokonały się przez posługę ks. Jana, prośmy Boga Miłosiernego,

aby umacniał i wspierał Jego siły fizyczne i duchowe oraz darzył potrzebnymi łaskami każdego dnia.

 

            

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.