Powitanie wiosny 2021 oraz Światowy Dzień Zespołu Downa

 
       

W naszym Ośrodku pierwszy dzień Wiosny przywitaliśmy z wielką radością i z entuzjazmem ponieważ długo oczekiwaliśmy na zieleniejącą się trawę,  pierwsze wiosenne kwiaty, powracające bociany i ciepłe słońce. Uczniowie wykonali z tej okazji pyszne sałatki wiosenne, soki i fantazyjne kanapki. Na stole „królowały” warzywa i owoce we wszelkich odmianach, smakach i kolorach. Gościliśmy również Panią Wiosnę, która odwiedziła nasz Ośrodek i opowiadała o budzącej się przyrodzie wręczając dzieciom bazie.

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa - święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.    

W ten wyjątkowy dzień nasi uczniowie, nauczyciele i opiekunowie założyli skarpetki z różnych, niepasujących do siebie par na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

      

            

 

Zapraszamy do galerii

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.