Spotkanie wielkanocne 2022

W przededniu zbliżającego się Triduum Paschalnego  wspólnota  naszego Ośrodka spotkała się w kaplicy na przygotowanym przez uczniów nabożeństwie drogi krzyżowej. W tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Ksiądz abp Józef Kowalczyk i ks. Tadeusz Gerlach, którzy wspólnie z Dyrektorem
ks. Markiem Kogutem uczestniczyli we wspólnej modlitwie i świątecznym spotkaniu przy wielkanocnym stole.

Podczas nabożeństwa w kaplicy, przy akompaniamencie gitary, rozmyślając rozważania poszczególnych stacji kroczyliśmy śladami Pana Jezusa niosącego krzyż. Wspólną modlitwę ubogacały podniosłe pieśni wielkopostne i symbole męki Jezusa: sznur, misa z wodą, krzyż, korona cierniowa, różaniec, gwoździe, młotek, biała tkanina, kamień, szkarłatny płaszcz i chusta. Przy tej okazji dzieci i młodzież złożyła przed ołtarzem wielkopostne skarbonki, jako dar ich serca.

Po zakończonej modlitwie, spotkaliśmy się przy pięknie nakrytym wielkanocnym stole. Pełni radości, wiary i  nadziei przekazaliśmy sobie świąteczne życzenia, których wyrazem były piękne stroiki i kolorowe kartki wielkanocne wykonane przez uczniów i podopiecznych WTZ.

Życzymy wszystkim zdrowych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Niech Zmartwychwstanie Pana Jezusa napełni nas radością i wniesie w nasze życie nadzieję, pokój i miłość.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.