XII Tydzień Wychowania

XII Tydzień Wychowania w naszej szkole.
W dniach od 11 do 17 września z inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich przeżywamy w Kościele XII Tydzień Wychowania. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego wydarzenia poprzez okolicznościowe katechezy poświęcone tegorocznemu hasłu: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6).
Dzieci i młodzież wraz z panią Agnieszką, naszą katechetką, w przygotowanej prezentacji odkrywały znaczenie słów Pana Jezusa wypowiedzianych o sobie i pogłębiały prawdę, że Chrystus jest przewodnikiem w drodze do Domu Ojca - nieba. Ponadto uczniowie zastanawiali się jak żyć na ziemi, żeby być jak najbliżej Pana Boga. Katechezę ubogaciła wspólna modlitwa i śpiew oraz interaktywne quizy.
Okolicznościowym katechezom towarzyszyła także postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać 20 marca 2023 roku. Uczniowie mieli okazję poznać życiorys arcybiskupa, który uczył i pokazywał, jak kochać Boga i ludzi.
Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do tematu katechez. Mamy nadzieję, że owocne przeżycie tegorocznego Tygodnia Wychowania pomoże nam wszystkim – nauczycielom i uczniom budować trwałe i dobre więzi w naszych rodzinach i wspólnocie szkolnej.
        
 
        
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.