XVIII Dzień Papieski

W dniu 16 października przeżywaliśmy w naszej Wspólnocie XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcji multimedialnej, która przybliżyła sylwetkę papieża Polaka i ukazała Jego rodzinne oblicze. Podczas prezentacji przypomnieliśmy sobie dzieciństwo Karola Wojtyły, które mimo, że nie było kolorowe i usłane różami, pomogło Mu stać się Wielkim Człowiekiem, znanym na całym świecie i kochanym przez wszystkie narody.

Uczniowie mogli nie tylko poznać bardziej i mniej znane fakty z życia Świętego, Jego pasje i zainteresowania,aleprzede wszystkim mogli przekonać się, że był człowiekiem wielkiej modlitwy i z dużym poczuciem humoru.Spotykał na swej drodze dzieci i młodzież, przed którymi stawiał trudne zadania, wierząc, że młodzi są nadzieją i przyszłością świata. Jego wielka siła, którą czerpał od Boga i Matki Bożej prowadziła Go do najdalszych zakątków świata.

Po prezentacji uczniowie mogli wykazać się wiedzą i zapamiętanymi ciekawostkami o świętym Janie Pawle II, w nagrodę otrzymując pamiątkowe medaliki. Następnie udaliśmy się na jadalnię, gdzie czekała na wszystkich słodka niespodzianka, którą były pyszne kremówki, tak bardzo lubiane i z wielkim wzruszeniem wspominane przez Jana Pawła II.

W tym wyjątkowym dniu zaszczycił na swoją obecnością abp Józef Kowalczyk, Prymas Senior, wieloletni przyjaciel i bliski współpracownik św. Jana Pawła II. Podczas wzruszającego spotkania przed pomnikiem Papieskim, Arcybiskup swoimi wspomnieniami przywołał niezwykłe wydarzenia sprzed 40 lat związane z wyborem papieża Polaka. Przywołując osobiste doświadczenia, przedstawił osobę Świętego jako człowieka niezwykle ciepłego, otwartego, życzliwego i skromnego, który otaczał miłością każdego napotkanego człowieka.

Łącząc się duchowo ze Stolicą Apostolską odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański, w której polecaliśmy wspólnotę naszego Ośrodka. Jesteśmy dumni, że Ośrodek, którego fundamenty poświęcił papież Jan Paweł II, posługuje na co dzień chorym, cierpiącym, potrzebującym, będąc widzialnym znakiem miłosierdzia.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy przed pomnikiem Papieskim, udaliśmy się do Izby Pamięci Jana Pawła II, gdzie obcowaliśmy ze Świętym duchowo dotykając zgromadzonych rzeczy osobistych i innych pamiątek związanych z Wielkim Papieżem, naszym kochanym Ojcem.

Dzisiejsza uroczystość była hołdem oddanym przez naszą Wspólnotę największemu Polakowi wszechczasów – Świętemu Janowi Pawłowi II, jak też podziękowaniem za Jego pontyfikat, będący niepowtarzalnym darem dla każdego z nas.

        

        

Zapraszamy do galerii

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.