„Wioski Świata” – wycieczka dzieci z PWD

Czas wakacji sprzyja różnym wyjazdom i wycieczkom. Chęć poznania nowych miejsc oraz przeżycia ciekawych przygód, towarzyszyły dzieciom z Placówki Wsparcia Dziennego, gdy 8 sierpnia 2017 r. wyruszały na wycieczkę do Krakowa. Na początku trafiliśmy do miejsca o nazwie:„Wioski Świata”, gdzie wokół wielkoformatowej mapy świata znajdowały się zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów - tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo.Bardzo ciekawe i atrakcyjne  okazały się warsztaty  w wiosce afrykańskiej. Pani przewodnik przekazała  dzieciom podstawowe informacje o kontynencie afrykańskim, zaproponowała różne, interesujące zajęcia i zabawy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem składały mapę Afryki z puzzli, przenosiły wodę za pomocą gąbki oraz doświadczały trudnych warunków życia tamtejszych mieszkańców.

Po pełnym nowych przeżyć w „Wioskach Świata”, wszyscy z radością udaliśmy się do restauracji McDonalds, aby wzmocnić siły witalne pysznym posiłkiem oraz lodami.

 
Na koniec zaplanowaliśmy pobyt w kinie Cinema.  Film pt. „Mała Wielka Stopa,” okazał się niezwykle interesujący i trzymający w napięciu. Główny bohater, to młody chłopiec wychowywany przez samotną matkę, która trzyma syna w przekonaniu, że jego ojciec nie żyje. Jednak wkrótce Adam odkrywa dziwne rzeczy, które dzieją się z jego ciałem – włosy na głowie odrastają w mgnieniu oka a stopy rosną do kolosalnych rozmiarów, na czym cierpią trampki chłopca. Szybko wychodzi na jaw, że ojciec żyje, a do tego jest legendarną Wielką Stopą. Chłopiec wyrusza, aby go odnaleźć. Pomimo wielu przeciwności poszukiwania kończą się szczęśliwie.

Po długim i obfitującym w niezwykłe przeżycia dniu, szczęśliwy powrót do domu był dopełnieniem udanej wycieczki.

 

                         

                         

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.