26. Światowy Dzień Chorego w Ośrodku

11 lutego br. po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W naszym Ośrodku obchodziliśmy go w piątek 9 lutego. Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta koncelebrowana w intencji chorych i cierpiących. Przy ołtarzu Pańskim zgromadzili się podopieczni Ośrodka, pracownicy oraz parafianie z Jadownik Mokrych wraz z Ks. Dziekanem Bogdanem Walerowskim. Podczas Mszy Świętej chorzy i cierpiący przyjęli sakrament Namaszczenia Chorych. Ks. Dyrektor w słowach skierowanych do zgromadzonych zaznaczył, iż warto tego dnia w sposób szczególny dziękować Chrystusowi za tę Jego pełną miłości pamięć o wszystkich chorych. A jeśli nas samych dotyka - niezależnie od wieku - jakieś cierpienie, poprośmy o udzielenie tego sakramentu. Jest to głębokie religijne przeżycie, które umacnia człowieka, dodaje sił i umożliwia zachowanie chrześcijańskiej postawy w godzinach cierpienia. Po adoracji Najświętszego Sakramentu Ks. Marek Kogut udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym w kaplicy oraz zaprosił do dalszego wspólnego przeżywania tego dnia  przy stole.

Dziękujemy za wspólną modlitwę.