Spotkanie wigilijne

Okres Bożego Narodzenia to niezwykły czas pełen skupienia i oczekiwania na cud Boży, a także refleksji nad wielką miłością Boga do człowieka. W ten szczególny czas przygotowując się do tych radosnych Świąt, jak co roku odbyło się u nas uroczyste spotkanie przy wigilijnym stole.

Dzieci i młodzież z naszej Szkoły oraz z Ośrodka Wsparcia przygotowały Jasełka pt. "Tak. On jest Królem!". W pięknej scenerii betlejemskiej szopki uczniowie przedstawili cud narodzin Jezusa - Wielkiego Króla. W kolejne biblijne wydarzenia wprowadzały babcia z wnuczką, w których rolę wcieliły się dzieci. Jasełka wzbogaciły piękne stroje oraz radosne kolędy i pastorałki.Dopełnieniem przeżytych wydarzeń biblijnych oraz refleksji nad Bogiem, który szuka miłości dla siebie, nie tylko w ubogiej stajence, ale przede wszystkim w ludzkim sercu, była odprawiona w kaplicy uroczysta Msza Święta.

Po uczcie duchowej odbyło się spotkanie przy wigilijnym stole. W rodzinnej, radosnej atmosferze, zgodnie z tradycją składając sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy.

Zapraszamy do galerii

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.