Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia.

Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz,

a szczególnie dla biednych grzeszników.

W sobotę 7 kwietnia, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w kaplicy naszego Ośrodka przeżywaliśmy Mszę św. Odpustową, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Józef Drabik, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku. W uroczystościach brali również udział J. E. ks. Bp Wiesław Lechowicz, a także ks. Stanisław Ryba i ks. Bogdan Walerowski. Ks.dyrektor  Marek Kogut przywitał wszystkich przybyłych Gości i zaprosił do wspólnej modlitwy w tym pięknym i radosnym dniu.

Podczas homilii ks. Józef Drabik, przywołując obraz Jezusa Zmartwychwstałego i Jego słowa „Pokój Wam”, zwrócił uwagę na potrzebę przebaczenia i miłości w naszym życiu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest także patronalnym Świętem Caritas, w związku z tym ks. Marek Kogut podziękował wszystkim pracownikom Ośrodka, za trud i miłosierną służbę drugiemu człowiekowi.

Na zakończenie Eucharystii, ks. Bp Wiesław Lechowicz, ukazując postać Jezusa Miłosiernego, Przebaczającego i Zmartwychwstałego życzył wszystkim cierpliwości, i tym, którzy niosą swój krzyż cierpienia i choroby, jak również tym, którzy na co dzień pomagają i opiekują się chorymi i potrzebującymi. Wszystkim zebranym Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

W dalszej części ks. dyrektor Marek Kogut zaprosił wszystkich na uroczystą kolację.