Droga Krzyżowa 2017

 

 „W Krzyżu  cierpienie,

 w Krzyżu zbawienie,

w Krzyżu miłości nauka”

                 K. B. Antoniewicz,  SJ

Słowa tej pieśni towarzyszyły nam w co piątkowych rozważaniach Męki i Śmierci Chrystusa. Uczestnicząc w nabożeństwach Wielkopostnych  przygotowywaliśmy się do głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

W przededniu zbliżającego się Triduum Paschalnego wspólnota szkolna przygotowała Drogę Krzyżową. Przewodnikami  rozważań Męki Pańskiej byli Święci i Błogosławieni Kościoła, którzy przeszli śladami Chrystusa samotnie kroczącego Drogą Krzyżową. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrali role świętych i błogosławionych tj. Bł. Karolina Kózka, Św. Siostra Faustyna Kowalska, Św. Jan Maria Vianney, Św. Matka Terasa z Kalkuty, Św. Ignacy Loyola, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Maria Goretti, Św. Ojciec Pio, Św. Albert Chmielowski, BŁ. Michał Strzałkowski i Zbigniew Tomaszek, Dzieci z Fatimy, Św. Jan Paweł II. Rozważaniom towarzyszyła podniosła muzyka sprzyjająca refleksji  i zadumie.

Wszyscy Święci i Błogosławieni dobrze rozumieli czym jest Krzyż dźwigany na własnych barkach jak i współdzielony z innymi. Ich życie było darem dla Boga, któremu zaufali do końca. Kierowali się zawsze słowami Chrystusa „Jeśli kto chce za mną iść, niech zaprze się siebie i weźmie krzyż swój i mnie naśladuje".

Droga Krzyżowa jest  dla każdego z nas źródłem cierpliwości i pokrzepieniem w naszych codziennych zmaganiach  z trudami ziemskiego życia, a Chrystus Zmartwychwstały podporą i nadzieją na życie wieczne. Uczmy się od naszego Zbawiciela umiłowania krzyża i dążenia do świętości.

Niech nadzieja wypływająca z pustego grobu Jezusa i radość, którą obdarzył Pan  zasmuconych uczniów w wieczerniku, 

będzie obecna w sercu  każdego z nas, a światło słów Chrystusa ożywia naszą wiarę w zmartwychwstanie i prowadzi nas do wieczności.

 Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy oraz

obfitych  Łask od Chrystusa Zmartwychwstałego

życzy Wspólnota Ośrodka

      

 

Zapraszamy do galerii

 

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.