Jubileusz 100. rocznicy objawień fatimskich

13 maja 2017 r. przypada setna rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie, trojgu dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Obchody tych szczególnych wydarzeń rozpoczęła pielgrzymka do Figury Matki Bożej Fatimskiej w Dębowych Domach, która wyruszyła, pomimo deszczowej pogody, spod Kościoła Parafialnego w Jadownikach Mokrych, na czele z księdzem dziekanem Bogdanem Walerowskim.

Uroczystej Mszy Św., która odbyła się w plenerze, przewodniczył Abp Józef Kowalczyk, Prymas Senior. Obecni byli również: ks. Tadeusz Gerlach, ks. proboszcz Bogdan Walerowski oraz ks. Marek Kogut.

Ks. Prymas w swoim kazaniu przytoczył wydarzenia, których sam był świadkiem, z dnia 13 maja 1981 roku na Placu Św. Piotra w Rzymie, kiedy to zamachowiec próbował pozbawić życia Papieża Jana Pawła II. Nawiązał także do treści objawień w Fatimie oraz znaczenia modlitwy różańcowej jako naszej „drogi do nieba”. Na koniec Mszy św. Abp Józef Kowalczyk podziękował wszystkim  zebranym, a szczególnie pielgrzymom przybyłym  z Jaworzna.

 Po uczcie duchowej, wszyscy  zostali zaproszeni na ciepły poczęstunek. 

    

      

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.