Rekolekcje wielkopostne dla dzieci 3-5 kwietnia 2017 r.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci, rozważaliśmy słowo głoszone przez Ks. Pawła Kurzeję z Zaborowa, który przypominał nam o Bogu, obecnym w życiu każdego z nas.

Czas rekolekcji był jednocześnie refleksją nad  świętymi i błogosławionymi, którzy dobrze rozumieli czym jest Krzyż dźwigany na własnych barkach jak  i współdzielony z innymi.

Prawdę tę przekazały dzieci uczestniczące w Drodze Krzyżowej, do której przygotowywały się duchowo poprzez poznanie postaci świętych i ich charyzmatów.

Chrystus zawsze powinien być w centrum naszego życia poprzez przyjęcie Go do naszej codzienności, w podejmowaniu decyzji i wyborów oraz zachowaniu pełnej miłości postawy wobec bliźnich. Przykładem naśladowania Zbawiciela poprzez dochowanie wierności Bogu, obdarzanie miłością i służbą bliźnich był Święty Brat Albert Chmielowski. Staje się on nam bliski nie tylko poprzez obecność Bożego światła przenikającego przez Jego czyny, ale również dlatego, że wśród nas przebywają osoby doświadczające smutku i cierpienia, potrzebujący wsparcia i nadziei. szczególny sposób  przewodniczką podczas rekolekcji była Matka Boża z Fatimy. To Ona pokazuje nam nieustannie drogę do Boga poprzez modlitwę różańcową do której zachęca również dzieci. Dzięki tej modlitwie możemy wspierać naszych bliźnich w przeżywaniu trudności również duchowych oraz wyprosić dla siebie łaski, których potrzebujemy.

Bóg zapłać Księdzu Pawłowi Kurzeji za wygłoszone słowo i duchowe prowadzenie podczas tego świętego czasu.

                                                                                                          Z pamięcią w modlitwie

                                                                                                             Wspólnota Szkolna Ośrodka

               

                    

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.