Wycieczka do Krakowa - 13 czerwca

13 czerwca uczniowie naszej szkoły o godzinie 8.00 wyruszyli autokarem  na  wycieczkę do  KrakowaPierwszym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie  Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata. Zobaczyliśmy tam sześć osad z różnych części świata, tj. tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, mogliśmy w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Mieliśmy okazję poczuć odmienną rzeczywistość i doświadczyć prawdziwej codzienności ludów z wszystkich kontynentów.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń udaliśmy się do kina na film pt."Smerfy – Poszukiwacze zaginionej wioski”. Poznaliśmy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyruszyła w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne było magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, dotarła do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów. 

Film ten nas bardzo rozbawił i w wyśmienitych humorach udaliśmy się do restauracji Mc Donald’s, by napełnić nasze brzuszki.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.  Po całym dniu atrakcji, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów z planami na kolejną fajną wycieczkę.

        

        

        

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.