Ogródek szkolny

Ogródek szkolny składa się z jagodnika, kącika florystycznego i warzywnika. Do poszczególnych kwater przyporządkowane są właściwe gatunki roślin oraz warzyw, które są do zasad zmianowości. Ogródek jest miejscem, w którym można prowadzić obserwację rozwoju roślin.

 

W Jagodniku znajdują się odmiany malin, porzeczek, winogron, truskawek oraz jagód, które uczniowie poznają oraz uczą się obserwacji ich wzrostu. Doskonalą zmysły wzroku, smaku, dotyku poprzez rozpoznawanie etapów ich dojrzałości, określenie smaku oraz odpowiednie zrywanie owoców.

Kącik florystyczny zawiera wiele odmian ziół, kwiatów  przeznaczonych do układania  bukietów. Miejsce to przyciąga wiele owadów i jest miłym miejscem do przebywania ze względu na zgromadzone tam aromaty i barwy.

W Warzywniku rosną wg odpowiednich zasad warzywa kapustne, cebulowe, liściowe, korzeniowe, dyniowate, strączkowe. Uczniowie poznają ich walory odżywcze oraz zastosowanie kulinarne w kolejnych zajęciach w ramach gospodarstwa domowego.

Przyroda służy prawidłowemu rozwojowi człowieka, dlatego uczymy szacunku dla niej. Uczniowie poznają bogactwo i różnorodność natury w najbliższym środowisku, Polsce i na świecie. Korzystanie z multimedialnych programów edukacyjnych, wycieczki po okolicy oraz obserwacja własna z wykorzystaniem aparatu fotograficznego przyczyniają się do wzrostu świadomości uczniów, że jesteśmy odpowiedzialni za ekosystem, którego jesteśmy częścią.  

                                                 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.