Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w kaplicy Ośrodka - 2023

Święto Miłosierdzia zostało ustanowione w 2000r. przez św. Jana Pawła II. Obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest ono  nie tylko dniem szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale także czasem łaski dla wszystkich ludzi.

Pragnę – powiedział Pan Jezus – aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie biednych grzeszników (Dz. 699). 

Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia mojego. Jeśli nie uwielbią miłosierdzia mojego, zginą na wieki ( Dz. 965).

Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – powiedział Chrystus – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar ( Dz. 300).

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; (…) niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, choćby grzechy jej były jako szkarłat ( Dz. 699).

W sobotę 15 kwietnia 2023r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w kaplicy naszego Ośrodka przeżywaliśmy Mszę Świętą Odpustową. Eucharystię poprzedziła koronka do Bożego Miłosierdzia. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył abp Józef Kowalczyk zaś homilię wygłosił ks. Tadeusz Gerlach. W uroczystościach brali też udział ks. Bogdan Walerowski oraz ks. Dyrektor Marek Kogut.

Na uroczystej Mszy Świętej zgromadzili się licznie pracownicy i pensjonariusze Ośrodka, dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej wraz z rodzicami a także mieszkańcy Jadownik Mokrych.

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest także patronalnym Świętem Caritas, w związku z tym ks. Marek Kogut podziękował wszystkim pracownikom Ośrodka, za trud i miłosierną służbę drugiemu człowiekowi.

Po uczcie duchowej ks. Dyrektor zaprosił wszystkich gości do dalszego świętowania przy wspólnym stole.

Dziękujemy wszystkim, którzy ubogacili swoją obecnością i wspólną modlitwą nasz odpust i sprawili, że była to wielka uczta duchowa.

          

        

      

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.