Wieczerza wigilijna w szkole

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela.

Ogarnia serca, duszę radością szczęścia
i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE…

 

Święta Bożego Narodzenia są dla wielu najpiękniejszymi świętami w roku, urzekają rodzinną atmosferą i kolorowym wystrojem. Jednak najważniejszym przesłaniem tych świąt jest miłość, dobroć i życzliwość jaką naszym sercom niesie Dzieciątko Jezus. Tą piękną tradycję kultywujemy niezmiennie w naszej wspólnocie poprzez udział w wieczerzy wigilijnej, która odbyła się 22 grudnia.    

Przy pięknie ustrojonych stołach, świątecznych stroikach wykonanych przez uczniów naszej szkoły, zasiedliśmy do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, ksiądz Dyrektor  poprowadził wspólną modlitwę i złożył świąteczne życzenia.

Na stołach królowały tradycyjne i postne potrawy. Był barszcz, pachnąca ryba, kompot z suszu i świąteczne smakołyki. Po korytarzach roznosił się śpiew bożonarodzeniowych kolęd, który uprzyjemniał nam ten wyjątkowy czas. Podczas spotkań panowała uroczysta i świąteczna atmosfera.

Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia, a na pamiątkę tego spotkania otrzymały kolorowe bombki oraz piękne zdjęcia z świątecznej sesji fotograficznej. 

Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych

i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

      

      

    

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.