XXXI Światowy Dzień Chorego

W sobotę, 11 lutego obchodziliśmy w naszym Ośrodku XXXI Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało „Miej o nim staranie”. Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia. Ojciec Święty zaprasza nas do refleksji nad tym, że właśnie poprzez doświadczenie słabości i choroby możemy nauczyć się podążać razem zgodnie ze stylem Boga, który jest bliskością, współczuciem i czułością.

Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta koncelebrowana w intencji chorych i cierpiących. Przy ołtarzu Pańskim zgromadzili się podopieczni Ośrodka, pracownicy oraz parafianie z Jadownik Mokrych wraz z Ks. Dziekanem Bogdanem Walerowskim. Podczas Mszy Świętej chorzy i cierpiący przyjęli sakrament Namaszczenia Chorych. Ks. Dyrektor w słowach skierowanych do zgromadzonych przypomniał, że Dzień Chorego ustanowiony został przez Św. Jana Pawła II w 1992 r. , w 75 rocznicę objawień fatimskich i wyznaczył na obchody tego dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. Zaznaczył też, iż warto tego dnia w sposób szczególny dziękować Chrystusowi za Jego pełną miłość i pamięć o wszystkich chorych. Sakrament namaszczenia chorych to głębokie religijne przeżycie, które umacnia człowieka, dodaje sił i umożliwia zachowanie chrześcijańskiej postawy w godzinach cierpienia.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu Ks. Marek Kogut udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym w kaplicy oraz zaprosił do dalszego wspólnego przeżywania tego dnia  przy stole.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.