Zakup nowego autobusu

Od 25.01.2021 r. dzięki wsparciu finansowemu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Caritas Diecezji Tarnowskiej podopieczni Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych będą dojeżdżać na zajęcia nowym autobusem. Jest to 17 miejscowy pojazd marki Mercedes, w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wsparcie tej niezwykle potrzebnej i długo wyczekiwanej inicjatywy, zapewniającej komfort podróży, a przede wszystkim bezpieczeństwo naszym podopiecznym. Ten nowy środek transportu, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych będzie ważnym i nieodłącznym elementem w codziennym funkcjonowaniu Ośrodka i zastąpi 20-letniego wysłużonego busa marki Frod Transit.

 

 

Szczególne podziękowania ślemy również do Starostwa Powiatowego w Tarnowie, a zwłaszcza do Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej za nieocenioną pomoc w realizacji projektu pn. „Zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych” w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze D.

Nowy pojazd placówki będzie mógł przewozić 16 podopiecznych Ośrodka, m.in. Niepublicznej Szkoły Specjalnej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, w tym 1 osobę niepełnosprawną na wózku inwalidzkim.

Zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych umożliwi dodatkowo podopiecznym wyjazdy terapeutyczno-aktywizujące tj. wycieczki krajoznawcze i kulturoznawcze, wyjazdy do kina, teatru, na różnego rodzaju zawody, konkursy i festiwale, a także do urzędów oraz punktów medycznych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.